Heckler & Koch P2000 Subcompact 9mm

Kód: P2000SC9
Neohodnoceno
Značka: Heckler Koch
23 100 Kč
Na dotaz

Heckle Koch P2000 je Německá poloautomatická samonabíjecí pistole, patřící do rodiny subkompaktních zbraní. Vyznačuje se lehkým polymerovým tělem, perfektním zpracováním. Díky svým rozměrům, hmotnosti a použitým rážím (silný zastavovací účinek) je ideální pro skryté nošení. Koncepčně vychází z typu USP Compact. Má však pozměněnou ergonomii s ohledem na kamfort střelby a vyvážení zbraně.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstrukční zvláštností je, že odemykání řídí ocelová kulisa, jež není součástí rámu, jako například u pistolí Glock, nýbrž tvoří samostatný díl, držený na svém místě v rámu osou záchytu závěru. Kulisa je spojena se sestavou vratné pružiny a nárazníku a při rozborce se vyjímá ze zbraně spolu se závěrem. Rám zbraně je vyroben z polymeru vyztuženého skelným vláknem. Rám je proveden za použití překvapivě malého množství materiálu, takže je tuhý a přesto velmi lehký. Vedení závěru na plastovém těle je provedeno ocelovými vložkami, vsazenými shora v rámu. Rukojeť má zdrsnění boků pískovým dezénem a pyramidovými výstupky na čele a hřbetu pro jistější úchop, lučík je kombatový se zdrsněním na čele.

 

Mířidla jsou kovová, zvýrazněná třemi bílými body, na závěru jsou upevněna zasunutím do rybiny (umožňují stranovou rektifikaci poklepem). Zásobníky jsou dvouřadé s jednořadým vyústěním, vysokokapacitní, plastové s plechovými vložkami, vyztužujícími vývodky. Záchyt zásobníku je horní, typické „hecklerovské“ konstrukce. Páka umístěná v zadní úponě lučíku je oboustranná, funkční pohyb vykonává otočně dolů. Polymerový rám je černý, kovové díly jsou černěné na matovaném podkladě. Některé drobné díly jsou vyrobeny z korozivzdorné oceli a ponechány v barvě kovu.